1643/20
Fransk dokumentskrin af messing, prydet med ornamentik, indvendige rum med gennembrudt ornamentik. 19. årh. H. 23. B. 51. D. 31.
Nøgle medfølger. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag