1643/​20

Fransk dokumentskrin af messing, prydet med ornamentik, indvendige rum med gennembrudt ornamentik. 19. årh. H. 23. B. 51. D. 31.

Nøgle medfølger. Mindre ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK