2003/​869

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen

“Portex”. Armstol med stel af bøg, betrukket i sæde og ryg med grønt Floyd møbelstof. Udført hos Fritz Hansen.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret / limet. Nybetrukket.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag