2413/​9111

Dansk vitrineskab af bemalet træ, overdel med to glasdøre med X-formede sprosser, underdel med to døre. Louis XVI form, 19. årh. og senere. H. 221. B. 94. D. 37.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag