2413/9111
Dansk vitrineskab af bemalet træ, overdel med to glasdøre med X-formede sprosser, underdel med to døre. Louis XVI form, 19. årh. og senere. H. 221. B. 94. D. 37.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag