2144/82
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Scene med Jesusbarnet i krybben. Usigneret. Akvarel og bly på papir. Bladstørrelse 23×23.
Undersøgt i ramme. Revner flere steder på papir.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud