887/820
Seks kinesiske røgelseskar og lågvaser af brun, grå og grønlig jade udskåret med ornamentik og i let relief med design. Vægt 3133 gr. H. 5–14 cm. (6)
Prins Henrik: Jadekunst, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud