2041/​761

OSA Keramik

Tre “flade” vaser samt en cirkulær lågkrukke af lertøj. Delvist glaseret i hvidt, grønt, brunt og blåt. Lågkrukkens inderside med lys grå glasur. Udført og sign. hos OSA Keramik, stemplet Danmark. Lågkrukke samt hvid- og blåglaseret vase indridset 17 og 32. H. 8,5–16. (4)

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 6. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.000 DKK