905/730
Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
Landskab, morgen, Færøerne Sign. av Reyni 91. Olie på lærred. 89×116.
Udstillet: “Ingalvur av Reyni”, Randers Kunstmuseum, 1998.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag