2432/8
Fransk konsolvitrine af rigt udskåret og forgyldt træ, opklappelig plade af glas hvorunder større rum, rigt udskåret med bladværk og perlestaf samt snoede, tilspidsede ben. Louis XVI form. 19./20. årh. H. 82,5. B. 96. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag. Nøgle medfølger.
Vurdering
843489 | ||
1067319 | ||
843489 |