1351/96
O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
“I Skovvej ved Munkebjerg”. Sign. monogram 93. Olie på lærred. 55×63.
Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 16. december 2013
Vurdering
Hammerslag