2043/​15

Skrin af lysegrøn glas rektangulær form med afskårne hjørner, montering af messing. 20. årh. H. 9,5 cm. L. 13,5 cm. B. 8,5 cm.

synlig lim ved messing monteringen

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

4.400 kr.

26 bud

4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.