1914/100
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Kystparti med optrukne fiskerbåde og fiskere på stranden. Sign. Holger Drachmann. Olie på lærred. 29×39.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2019
Vurdering
Hammerslag
28 bud