Tonning Rasmussen (f. Horsens 1936, d. Rønne 2023)
“Brev fra Paris via Amsterdam”, 1970. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 97×130.
Udstillet: Koloristerne, Den Frie Udstillingsbygning, København, 1971, kat. nr. 159.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020