2417/97
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Et par paneler med putti og blomsterranker. Usignerede. Olie på lærred. Hver 96×56. (2).
Lærredet er dubleret. Overfladeridser og mærker. Horisontale krakeleringer med retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag