2427/58
Ubekendt maler, 18. årh.
Bjerglandskab med hyrdepar ved et vandløb. Usign. Olie på lærred. 64×80.
Lærredet er dubleret. Behov for rensning. Talrige krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag