Evgenij Klenø (f. Nykøbing Falster 1921, d. København 2005)
Kanalparti fra Venedig. Sign. EK 51. Bly og olie på pap. Lysmål 59×77. Rammemål 76×94. Indrammet.
Udstillingsetiket fra Kunstnernes Efterårsudstilling på bagsiden.
Enkelte håndteringsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 27. maj 2021