2125/7003
Oba hoved, patineret bronze/messing, øjne af jern. Edo, Nigeria, Benin. 19. århundred? H. 27.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag