2325/148
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
En gren med blomstrende rødtjørn. Sign. A. Wang 1/6 95. Olie på lærred. 19×33.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. juni 2023
Vurdering
Hammerslag