1327/1262
Broche af 14 kt. guld i form af sikkerhedsnål. L. ca. 6,5 cm. Vægt ca. 13 gr. Ca. 1990.
Proveniens: Boet efter Gladys og Riccardo Guiseppe de Giglio.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juli 2013
Vurdering
Hammerslag
24 bud