903/​476

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

“Lykkens tegn” (“Blåt-orange”). Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Molesmes 11/7–1989. Olie på lærred. 60×70.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

150.000–175.000 DKK

Hammerslag

170.000 DKK