2008/336
Fransk forskærersæt af sølv, tilhørende etui af præget, grønt skind. Mester antagligt Paul Pays. 19. årh. L. 28 og 32.
Skafter graverede med monogram. Let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Etui med slitage. Silke med pletter og små rifter.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag