2008/​336

Fransk forskærersæt af sølv, tilhørende etui af præget, grønt skind. Mester antagligt Paul Pays. 19. årh. L. 28 og 32.

Skafter graverede med monogram. Let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Etui med slitage. Silke med pletter og små rifter.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag