1950/1297
Citrin- og diamantring af delvist forgyldt og oxideret sterlingsølv prydet med dråbefacetslebet citrin omkranset af talrige enkeltslebne diamanter. Str. 52.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. december 2019
Vurdering
Hammerslag