2447/963
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
To skåle og et cylindrisk bæger af massiv drejet teak. Stemplet hhv. Kay Bojesen Eneret, Kay Bojesen, Copyright, Denmark og Kay Bojesen, Denmark, Copyright. Skåle: H. 9,5. Diam. 23,5 og H. 6. Diam. 15. Bæger: H. 7,5. Diam. 8,5. (3)
Almindelig brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
888618 | ||
1016238 | ||
1136827 | ||
1016238 | ||
1136827 | ||
1016238 |