2447/​963

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

To skåle og et cylindrisk bæger af massiv drejet teak. Stemplet hhv. Kay Bojesen Eneret, Kay Bojesen, Copyright, Denmark og Kay Bojesen, Denmark, Copyright. Skåle: H. 9,5. Diam. 23,5 og H. 6. Diam. 15. Bæger: H. 7,5. Diam. 8,5. (3)

Almindelig brugsslitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

888618 2.500 DKK
1016238 2.400 DKK
1136827 2.300 DKK
1016238 2.200 DKK
1136827 2.100 DKK
1016238 2.000 DKK