12144/12
Dansk møbeldesign
Sekretær af teak. Front med skuffer, nedfældig skriveplade bag hvilken skuffer, låger samt hemmeligt rum. Udført og stemplet hos Ølholm Møbelfabrik.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag