2033/​220

To par fajance tallerkener, dekorerede i henholdsvis blåt og brunt. 19/20. årh. Diam. 23–25 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner, glasurafslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.