2033/220
To par fajance tallerkener, dekorerede i henholdsvis blåt og brunt. 19/20. årh. Diam. 23–25 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner, glasurafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag