2447/712
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4,5/3”. Udendørs væglampe af patineret kobber, underside på skærme hvidlakeret. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skæv. Rust.
Vurdering
949941 |