Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Pibesvaner og Gravand. Usign. Litografier i farver. Ca. 23×30. Uindrammede. (2)
Litteratur: Holger M. Rasmussen. Johannes Larsens Grafiske Arbejder. 1938, nr. 21 & 22. Udført på stenen til Klingen 2. Årgang.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
12 bud