2004/38
Louis XVI kommode af gråmalet træ, front med tre skuffer flankeret af kvartsøjler. 18. årh.s slutning. H. 83. B. 77. D. 41.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag