2023/838
Dansk møbeldesign
Hjørneskab af teak med fire jalousilåger i front, opsat på tre tilspidsede ben, indvendig indretning med hylder. 1950'erne. H. 144. L. 66. B. 66. D. 66.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud