Georg Jensen (d. 1935)
En samling bestik og glasbakker sølv og sterlingsølv. Udført og stemplet hos Georg Jensen. Vægt ekskl. dele med stål ca. 480 g. (17)
Bestående af: Konge: 1 frugtkniv, 1 mindre kniv, 1 kaffeske Kugle: 1 middagsgaffel, 1 spiseske Antik: 1 middagsgaffel Kaktus: 1 kaffeske Cypres: 2 spiseskeer, 3 teskeer Akkeleje: 1 sukkerske Rune: 1 spiseske Roeskeen: 1 jubilæumsske Henning Koppel 1872–1972 Samt 2 glasbakker
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|