899/​1306

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Komposition. Sign. på bagsiden Mogens Andersen 6. marts 1989. Olie på lærred. 114×146. Uindrammet.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Bestil konditionsrapport

Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020

Vur­dering

30.000–40.000 kr.

Hammerslag

45.000 kr.