899/1306
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Komposition. Sign. på bagsiden Mogens Andersen 6. marts 1989. Olie på lærred. 114×146. Uindrammet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag