2438/987
Dansk snedkermester
Bord af eg med massiv top. Front med to skuffer, greb af palisander. Sortmalede “sko”. H. 74. L. 84. B. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle tørrevner.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag