Kinesisk figur af udskåret elfenben i form af kejserinde, på sokkel af gennembrudt træ. 20. årh. H. ekskl. sokkel 30. Inklusiv sokkel 34.
CITES certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Patineret. Gulnet. Mindre tørhedsrevner. Mindre afslag på bagsiden af klædedragt. Æske medfølger.
Varia, 20. juni 2019
20 bud