12038/​154

Carl Olof Trygg (f. Dalarna 1910, d. Halmstad 1993)

Kone og mand. To figurer af udskåret træ. Sign. Olof Trygg 1924. H. ca. 13. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. To afslag på kvindefiguren ved næse og sløjfe.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag