2131/79
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Kystparti med et fiskerleje i solnedgang. Sign. A. Andersen Lundby Hellebæk 1885. Olie på lærred. 43×64.
Retoucheringer samt to mindre reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag