2131/​79

A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)

Kystparti med et fiskerleje i solnedgang. Sign. A. Andersen Lundby Hellebæk 1885. Olie på lærred. 43×64.

Retoucheringer samt to mindre reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK