1645/​184

Et par svenske kommoder af gråmalet træ, begge med plader af imiteret sten, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 85. B. 95. D. 47. (2)

Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Senere beslag. Delvis senere ornamentik.

Ældre malerier og møbler, 7. november 2016

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK

10 bud

19.000 DKK
(Autobud) 18.500 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
17.500 DKK
(Autobud) 17.000 DKK
16.500 DKK
(Autobud) 16.000 DKK
15.500 DKK
15.000 DKK