1645/184
Et par svenske kommoder af gråmalet træ, begge med plader af imiteret sten, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 85. B. 95. D. 47. (2)
Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Senere beslag. Delvis senere ornamentik.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag
10 bud