1803/2029
Damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål, ref. 603.301G. Quartz værk. Sort skive med forgyldte visere og timemarkører, integreret lænke af stål og guldbelagt stål. Urets B. 18 mm. 1990'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 17. januar 2018
Vurdering
Hammerslag