1613/579
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Udsigt mod bjerge. Sign. Einar Wegener. Olie på malepap. 21×28.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren og siden nedarvet i nuværende ejers familie.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 29. marts 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud