2043/282
Dansk maler, 19. årh.s slutning
En munk ved et rosenbed. Usigneret. Olie på lærred. 55,5×36.
Krakeleringer og afskalninger af varierende grad. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag