2414/2053
Vuillemin Regnier
Armbåndsur af 14 kt. guld og guldbelagt stål. Quartz-værk. Selve uret er af guldbelagt stål. Lænke af 14 kt. guld. Omkreds ca. 16 cm. Ø 26 mm. 1980'erne.
Lænken alene vejer ca. 28 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Mangler nyt batteri.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag