2418/611
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Isspand af massiv palisander med indsats af sort plast. Stemplet “Palisander, Dansk Designs, Denmark, IHQ”. Udført hos Nissen, Langå. H. 45.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag