899/28
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875)
Sommerdag ved en allé med høje træer. Usigneret. Dateret Veile 24. Juli 1857. Olie på lærred. 38×53. U.r.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag