Foto endnu ikke klar
1514/​2

Kinesisk skab af rødlakeret træ. 19. årh. H. 178. B. 110. D. 61.

Købt hos Green Square i København i 2007.

Brugsslitage. Patina.

Ældre malerier og møbler, 30. marts 2015

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK