2132/251
Simon Kristoffersen (f. Nuuk 1933, d. sst. 1990)
Fanger skinner sæl. Figur af udskåret fedtsten. Sign. Simon Kr. L. 22 cm. H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud