1309/1548
Engelsk Victoriansk lågskål af sterlingsølv, rundt korpus drevet med vredne bukler, med støbte side sløjfeornamenter og ball-and-claw fødder. London 1889. Tilsyneladende ikke stemplet med mestermærke. Vægt 136 gr. H. 10,5 cm.
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 28. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud