1825/2039
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Cellini. Mekanisk værk med manuelt optræk. Tigerøje skive med visere af guld. Monteret med senere rem af brunt præget skind med forgyldt spænde. Urets B. 30 mm. 1970'erne.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 20. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud