Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Teservice af sterlingsølv. Bestående af tekande, flødekande samt sukkerskål med hamret overflade. Tekandens hank og lågknop af elfenben. Stemplet JHQ, Hermann Jacobsen Denmark, Sterling Brødegaard. Samlet vægt 765 g. H. 4,2–16. (3)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020