2022/​61

Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)

En hund opdager et dådyr der gemmer sig i marken. Sign. Simon Simonsen. Grisaille. Olie på malepap. 26,5×22.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag